Спартак (Плевен) постигна първа домакинска победа пред най-верните си фенове тази вечер в зала "Балканстрой" срещу Левски с 96:89 (16:22, 28:22, 28:25, 24:20) точки. Плевенчани започнаха не много уверено. Гостите бяха по-концентрирани и взеха първата четвъртина, но до почивката резултатът бе равен - 44:44.

След паузата състезателите на Спартак показаха, че имат по-големи възможности и поведоха в резултата с отличната игра на капитана си Хрисимир Димитров. Той стана и най-добрият реализатор в мача с 29 точки.

До края на срещата плевенчани не изпуснаха водачеството и взеха заслужено победата за радост на привържениците си. От гостите Асен Великов се противопостави с много резултатна игра, като постигна 27 точки.

За Спартак най-резултатен бе Хрисимир Димитров с 29 точки, а Саша Топчов добави 17. За Левски с 27 се отличи Асен Великов, а Маркъс Хол завърши със 17.