Балкан - 2 записа четвърти пореден успех в ББЛ А група. Момчетата на Мирослав Ралчев се наложиха със 101-78 , след като водеха почти през целия мач в “Арена Ботевград”. Така до момента в класирането на “Запад” ботевградчани излизат на осма позиция с баланс 4-4, а съперникът е четвърти с 5-4.

В следващия кръг на 10 декември балканци срещат Енигма Фойерверк. Мачът е от 20:30 в зала “Триадица”.

Първата част започна с няколко смени на водачеството, а след първата част Балкан поведе със 7 при 25-18. За кратко Балкан поведе с 13 във втората, а Правец свали на 4 и на почивката разликата остана малка за 49-45. Дълго време в третата домакините бяха напред с над 10 точки, но Правец се доближаваше. Двата тима започнаха последнаха с +9 за “зелените”. Балкан статира частта със серия 9-0, за да направи двоен аванса си и да откаже опитите на съперника.До края на мача тя само нарастваше, стигайки 27 в края.

Интересен факт е, че в двата отбора имаше по двама състезатели, чийто братя играеха в противниковия отбор. Братът на Лъчезар Лазаров от Балкан Радослав Лазаров носеше екипа на Правец, както и Николай Ненчев от Балкан  се изправи срещу своя брат Мартин, играещ за Правец.

Мариян Хубанов бе най-резултатен за успеха на Балкан с 21 точки и 5 борби. По 19 отбелязаха Денислав Вутев и Здравко Христов (+5 асистенции) от първия отбор, които имаха основен принос. Илиян Пищиков от първия отбор също изигра много силен мач с 18 точки и 8 борби. Михаил Гавазов реализира 11.

За Правец най-много 16 точки и 7 асистенции имаше Тодор Колев. 14 реализира Даниел Милчев, 13 Костадин Лазаров, а с 12 точки и 9 борби завърши Павлин Ганчев.