Юношите на Балкан до 16 години спечелиха втора поредна победа на зимния международен турнир в Сърбия. Във втората си среща от надпреварата тази сутрин нашите момчетата победиха австрийския Флеймс Баскет с 68-58, след като водеха през целия мач. Така те нанесоха втора загуба на своя съперник, който в първия ден загуби от Динамик Белград. Тимът на Николай Пеев е първи до момента в своята група, след като  първия ден победи именно домакините от Динамик. По-късно днес от 17:15 часа българско време балканци ще имат още един мач срещу сръбския Раднички (Белград)

Срещата започна доста оспорвано като нашите имаха малка преднина от 2,3 точки в нея и първият период завърши 19-16 в полза на Балкан. Малко след началото на втората четвърт момчетата от Ботевград поведоха с 10 след силна серия и на почивката бяха напред с 36-29. След почивката ботевградчани продължиха да контролират играта и качиха на 15 точки разликата. За кратко Флеймс свали на 8, но ботевградчани не позволиха да дистанцията да се скъси повече. До края на мача Балкан водеше с двуцифрена преднина и спечели заслужено, въпреки че разликата падна малко в последните 2 минути.