Балкан загуби полуфинала на турнира в Сърбия. В третия си мач от своята група момчетата на Николай Пеев загубиха с 63-73 от един от лидерите за възрастта в Сърбия Раднички, който очевидно превъзхождаше ръстово ботевградчани.. Това бе първо поражение за “зелените”, които преди това имаха два успеха.  Така нашите ще спорят за трето място срещу загубилия от Динамик Белград и Реал (Белград).

Срещата започна оспорвано с няколко обрата в първата част, а след нея Раднички поведе с малка разлика при 17-15. Съперникът започна втория период със серия 14-4 и поведе с двуцифрена разлика от 14 на почивката при 39-25. През третата част разлика продължи да нараства, а след 30 минути Балкан свали на 10 (57-47). Нашите се опитаха да свалят разликата под 10 в последната, но но не успяха да спрат своя съперник.