В предпоследната си проверка преди началото на пролетния полусезон футболистите на Балкан се наложиха над втория отбор на Ботев Враца с 2-0. За първи път тази година срещата се игра на терена на официалния стадион "Христо Ботев".

Както и преди два дни при контролата със "Севлиево", старши треньорът Иван Редовски използва всички налични футболисти. По различни причини не взеха участие капитанът Здравко Атанасов, Калоян Бонев и Йордан Апостолов, както и контузеният Кристиян Ковачев.

Първото полувреме завърши 0-0, като балканци имаха поне няколко удобни положения пред вратата на младия тим от Враца. В 56-та минута балканци поведоха с 1-0 чрез Йордан Дамянов, който бе оставен непокрит в малкото наказателно поле на гостите и с глава прати топката в мрежата.

Второто попадение бе отбелязано в 67-та минута от пряк свободен удар. Изстрелът на Павел Петков се отби от страничната греда и спря в мрежата.

Последнаета контрола, която не бе предвидена предварително, Балкан ще изиграе утре, когто гостува на елитния "Славия".