Миньор 2015 прекъсна серията от девет поредни победи на Балкан -2 в ББЛ А група.  В дербито на кръга в регион Запад, което се проведе днес в столичната зала „Сейнт Джордж“, тимът от Перник се наложи над своя съперник с 82-77.

Отборът от Ботевград имаше преднина от 18 точки в хода на мача, макар да бе без ключови играчи, но допусна обрат в края.

След този двубой Миньор 2015 остава лидер във временното класиране с баланс 13-1 и вече с пет последователни успеха. Балкан -2 пък е с 10-5, като загубата бе първа за състава от повече от три месеца.

Двубоят започна много оспорвано, като двата тима многократно си разменяха водачеството. Така, след десет минути игра, баскетболистите на Мирослав Ралчев имаха минимален аванс при 19:18. Малко след началото на втория период обаче „зелените“ взеха инициативата. Те направиха серия от 14:0 и на почивката се откъснаха с 47:36 след 20 точки до момента на Илиян Пищиков.

Подемът в играта на Балкан -2 продължи и след паузата. Разликата в негова полза достигна 18 точки, а преди последната четвърт тимът бе напред със 70:56. Играчите на Георги Младенов обаче не се отказаха и след серия от 17:3, в средата на частта равенството бе възстановено – 73:73.

Две минути преди края Миньор 2015 направи пълен обрат за 78:76. Драмата продължи до последно, а 13 секунди преди сирената тимът от Перник бе напред с 3 точки. Мирослав Ралчев взе прекъсване, но след него отборът му не успя да отбележи, а след изпълнение на наказателни удари, баскетболистите в жълто-черни екипи оформиха крайния резултат.

По 17 точки за победителите отбелязаха Георги Бързаков, Христо Гатев (12 борби) и Георги Дамянов (8 борби). Кристиян Ставрев се отчете с 15 точки и 8 борби, а 10 точки има Мартин Мандалски.

За Балкан -2 Илиян Пищиков записа 30 точки и 10 борби, а Михаил Гавазов е с 25 точки и 8 борби, като и двамата вкараха по 5 тройки. Веселин Христов завърши с 12 точки.