Боксьорът на Балкан Румен Руменов се класира на второ място на завършилия днес в Ботевград първи кръг на Държавното лично и отборно първенство по бокс за мъже и девойки. Възпитаникът на треньора Пейчо Багдатов победи всичките си съперници до финала в своята категория до 67 кг. В днешния финал Руменов, който направи дебют при мъжете, отстъпи на своя опонент - националният състезател Венсан Киркоров от БК ЦСКА, с 2-1 съдийски гласа. Бронзови медали спечелиха други двама състезатели на Балкан – Латин Иванов (до 54 кг) и Гергана Георгиева в категория +81.

Отборен победител станаха боксьорите на столичния клуб „Бокс за всички“. Тимът на Балкан се класира на четвърто място. В надпреварата се включеха 68 клуба.