„Чавдар” Етрополе бе домакин на последния за сезон 2021/2022 година мач срещу тима на Банско. Срещата от последния кръг на Югозападната Трета лига се проведе на 4 юни от 18.00 часа на Централния стадион в Спортен комплекс „Чавдар”. Етрополци победиха гостите с 3:2 и завършиха сезона на трето място.

„Чавдар” бе по-добрия отбор особено през първата част на двубоя. Момчетата водени от старши треньора Йордан Юруков излезнаха силно мотивирани за успех и търсещи победата. Успехът за тях не закъсня, в 7-та минута Виктор Зоров успя да вкара първото попадение в мача. Въпреки, че водеха в резултата отборът на „Чавдар”  не спираше да пресира своя противник и да атакува вратата им. В 14-та минута Сотир Илиев изведе топката по десния фланг към Николай Ботев, който вкара второто попадение в мача. Домакините продължиха своята преса към противника и в 29-та минута Борислав Трендафилов вкара третото победно попадение за тима на Етрополе.  В 34-та минута грешка в отбора на домакините, доведе до изпълнението на пряк свободен удар от страна на гостите и те върнаха едно попадение. На почивката резултатът бе 3:1 за етрополци. След почивката тимът на Етрополе продължи да атакува, но за съжаление центриранията бяха неточни. В 74-та минута гостите от „Банско” успяха да отбележат още едно попадение в мача. До края на последния съдийски сигнал до друго попадение не се стигна. Така след последния изигран мач, ПФК „Чавдар” Етрополе воден от старши треньора Йордан Юруков и треньора на вратарите Иван Христов завършиха на 3-то място в Югозападната Трета лига.

Текст и снимки: Общината – без  редакторска намеса