Баскетолният отбор на Балкан до 14 години с треньор Иван Коцев е в група А на финалния турнир за тази възраст, който ще се проведе от 1 до 5 юли във Варна. Другите отбори в тази група са домакините от Черно море, Дунав 2007, Спартак Плевен, победителят от квалификацията между Левски и Ънстопабъл и Славия.

Именно срещу Славия е първият мач на Балкан във финалния турнир. Само преди два дни в последната среща от Елитната А група Запад момчетата на Балкан загубиха от този тим с 45-44, след като водеха 23 секунди преди края. Като втори отбор в класирането нашите ще участват в турнира за Купата на България в Бургас, който е на 26 и 27 юни.

В другата група Б на финалите във Варна са ЦСКА, Шумен, Берое, БУБА Баскетбол, Светкавица Търговище и Делфин Бургас.