Тази вечер баскетболистите на Балкан отстъпиха в първата си предсезонна проверка като гост на румънския Крайова с 82-70 (15-16, 25-22, 21-13, 21-19). Балканци спечелиха първата четвъртина с 16-15, но загубиха останалите три, на полувремето домакините водеха с  2 разлика - 40-38.

Гардът Райън Хароу бе най-резултатен за Балкан с 18 точки със стрелба 9 от 12, направи 5 асистенции и има 3 отнети топки. С 13 точки е центърът Мануел Суарес , който е с дабъл-дабъл от 10 овладени борби. По 9 точки отбелязаха Калвин Годфри и Деванте Фостър, който има и 9 борби. .  С 6 точки са Николай Грозев и Александър Гавалюгов, 4 вкара Илиян Пищиков, с 3 е Михаил Гавазов, 2 добави Христо Захариев.

За Крайова петима вкараха над десет точки. Най-резултатен с 19 е Демонте Фланигън, с 16 е Шон Хопкинс, 15 има Димитрие Николич, с 14 е Кортес Едуардс, 11 вкара Джордън Уотсън.

Срещата се игра в зала Йон Константинеску. Втората контрола между двата тима, която е утре от 13.30 часа, ще бъде в официалната Зала Поливалента.