Днес два отбора на Балкан започнаха своето участие в  първенствата на елитните А групи Запад - момчетата до 16 години и юношите до 19 години. За първите си мачове и двата тима бяха гости в Пловдив, и двата постигнаха победи.

Първо момчетата до 16 години с треньор Иван Коцев се наложиха над домакините от Академик Бултекс 99 с категоричното 65-44. На полувремето те водеха с 29-24, в 27-та минута авансът им бе двуцифрен - 43-30, а третата четвъртина завърши 43-35 в тяхна полза. В последните десет минути момчетата на Балкан достигнаха разлика от 20 точки, а срещата завърши при резултат 65-44.

След тях с домакините играха юношите на Балкан до 19 години. Воденият от треньора Мирослав Ралчев тим също бе убедителен и спечели с 69-50 (15-13, 14-11, 23-11, 17-15).

Също днес 12-годишните момчета на Балкан започнаха първенството на зона Рила. На първия турнир в Ботевград възпитаниците на Николай Пеев  отстъпиха с 1 точка разлика -  64-65 пред първия отбор на Рилски спортист, а във втория се наложиха над втория тим от Самоков със 110-24.