Във втория си мач от турнира в унгарския град Печ, който се игра днес по обяд, възпитаниците на Иван Коцев постигнаха категорична победа над тима от Северна Македония Водно Сънс Партизан Скопие със 100-68 (20-21, 23-22, 21-13, 36-12).

На полувремето резултатът бе равен - 43-43. След почивката възпитаниците на Иван Коцев наложиха своето превъзходство. След третата част имаха актив от 8 точки, а спечелиха четвъртата с 36-12, за крайното 100-68.

В този мач Балкан бе без един от основните си играчи - Цветомир Миков. Най-резултатен с 29 точки бе Петър Симеонов с 5 тройки от 14 стрелби и 7-13 за 2 точки. Егор Манохин отбеляза 17 със стрелба 7 от 10, той е с 8 борби и 8 асистенции и е с най-висок коефициент на полезност от 28. Александър Дурев вкара 14 точки и направи дабъл-дабъл с 10 овладени борби. По 12 реализираха Мартин Тенев и Алекс Кошанин, по 6 вкараха Васил Василев и Ивелин Райновски, с 4 е Георги Стойков.

За Водно Сънс най-резултатен бе Филип Сребров с 26 точки.

Тази вечер от 19.10 ч. на Балкан предстои мач с Байерн Мюнхен.