В последния си мач от турнира на европейската младежка лига в унгарския град Печ отборът на Балкан - момчета до 15 години, отстъпи пред румънския Динамо Букурещ след продължение с 97-92 (20-30, 17-22, 21-12, 20-14, 19-11). Така балансът на водения от Иван Коцев тим от този втори турнир е 1 победа и 3 загуби, колкото бе и след първия турнир есента в Секешфехервар.

Момчетата на Балкан изиграха силно първо полувреме, след което имаха преднина от 15 точки - 52-37. През следващите две части обаче се сринаха. След третата четвъртина, която загубиха с 21-12,  авансът вече бе само 6 точки - 64-58. Но в последните десет минути на редовното време допуснаха пълен обрат - Динамо поведе с 3 точки 4 минути преди края. При оставащи 10 секунди Васил Василев вкара два наказателни удара и прати мача в продължение - 78-78.

В допълнителните пет минути обаче румънците започнаха със серия от 15-0 за 93-78, до края нашите успяха само да намалят разликата на 5 точки - 97-92. През цялата среща Балкан допусна цели 35 грешки, немалко от които при  подаването.

Най-резултатен за Балкан с 28 точки бе Петър Симеонов, той има 7 борби, 6 асистенции и 6 отнети топки, но и 8 грешки. С 21 точки е Александър Дурев. Мартин Тенев направи дабъл-дабъл от 13 точки и 17 борби, с 11 точки е Егор Манохин, с 10 е Алекс Кошанин.