В мач от първенството на ББЛ А група Запад вторият отбор на Балкан постигна категорична победа над Волтрон с 30 точки разлика - 98-68 (36-20, 19-13, 23-17, 20-18). Тимът на Волтрон, който е последен в класирането, не можа да се противопостави на младоците на Балкан и продължава да няма победа досега.

Най-резултатен за Балкан бе Михаил Гавазов, който отбеляза 27 точки, като вкара 7 тройки от осемте си стрелби зад дъгата. Той бе на полето 16 минути, като само през първото полувреме, завършило 55-33 за Балкан,  има 22 точки. С 15 точки за 20 минути игра бе Стефан Михайлов, той има 5 борби и 6 асистенции. С 13 точки и 9 борби е Стилиян Добрев, 12 точки вкара Хрисимир Маринов, Николай Нецов има 9 точки, с 8 точки за 17 минути на полето е Александър Гавалюгов, с по 5 са Кристиян Василев и Велизар Георгиев, 4 добави Виктор Груев.

Балкан 2 е на трето място в класирането с 14 победи и 6 загуби.