Тази вечер баскетболистите на Балкан победиха като домакини Лески със 77-68 (24-15, 19-24, 19-20, 15-9) в подновеното след турнира за Купата първенство на НБЛ. Успехът обаче бе постигнат изключително трудно, чак в самия край на срещата.

Сините поведоха с 6-2, но след това балканци направиха силна серия и след първата четвъртина имаха аванс от 9 точки - 24-15. След втората Левски намали изоставането си до 4 точки - 43-39.

Срещата продължи да бъде оспорвана и след почивката. Левски свали още една точка от пасива си - след третия период преднината на Балкан вече бе 3 точки - 62-59. Веднага след началото на последния сините се доближиха  на 1 точка - 62-61, а три минути след неговото начало вече водеха с 2 - 66-64. До този момент балканци изстреляха канонада от неточни шутове към коша, но играеха по-добре в защита. В 37-та минута домакините водеха само с 1 точка - 69-68, При оставащи минута и 15 секунди поведоха с 3 - 71-68, а 30 секунди преди края преднината им стана 6 - 74-68 победата бе тяхна.

Отново Мануел Суарес бе най-резултатен с 22 точки, той овладя и 8 борби. С 16 точки е Пол Джаксън, 11 отбеляза Павлин Иванов. Дипларос завърши с 8 точки, със 7 точки и 5 борби е Димитър Димитров, по 4 имат Захариев и Маринчешки, 3 вкара Адел, с 2 е Тошков.

За Левски над всички с 23 точки бе Алън Арнет, с 14 и 9 борби е Флорвиъс, 13 има Великов.