Днес вторият отбор на Балкан загуби от Левски София 2022 със 73-87 (20-27, 19-29, 18-11, 16-20) в среща от първенството на А група Запад. Младите балканци изоставаха почти през цялото времетраене на мача - загубиха първата четвъртина със 7 разлика, на полувремето отстъпваха с 39-56. Спечелиха третата част с 18-11, но в четвъртата не можаха да стигнат до обрат.

Най-резултатен за Балкан с 25 точки бе Александър Гавалюгов. С 14 точки и 7 борби е Михаил Гавазов, 10 точки вкара Иво Корестилов, с по 8 са Кристиян Василев и Михаил Михайлов, който има и 8 асистенции.

Във временното класиране Балкан 2 е на трето място с с 35 точки от 14 победи и 7 загуби. Втори е Спортист Своге с 38, лидер с 40 е Миньор Перник 2015.  Четвърти и пети с по 34 точки са ЦСКА 2 и Фаб Файв.

На 6 април от 21.30 ч. в зала Триадица Балкан 2 ще играе с Фаб Файв.