Наставникът на Балкан - Иван Редовски, започна с две промени в състава, Иван Алексиев се завърна след изтърпяно наказание, а Йордан Дамянов вместо Димитър Руйчев, който получи почивка. Марио Войнов се появи 25 мин преди края. “Зелените” доминириха през целия мач и заслужено продължи напред в турнира. Калоян Бонев откри в 13 минута след пробив на Дейвид Йорданов отдясно, Павел Петков вкара фамозно от фаул в 45-ата за 2:0. Николай Миков увенча добрата си игра с гол за 3:0 в 54-ата минута. Балкан направи смени в игра влязоха трима от юношите на клуба Витомир Витомиров - 2006, Владислав Петров - 2005 и завърналия се от Септември юношески национал Георги Стефчов, роден през 2008 година. Павел Петков вкара четвърти гол 15 минути преди края, а удар на Владислав Петров срещна гредата. Рилски спортист успя да отбележи почетно от дузпа в 70-ата минута на срещата.

За отбора на Балкан няма време за радост и почивка, защото в събота излиза в Етрополе за поредното регионално дерби, а в сряда 30 август, момчетата на Иван Редовски ще посрещнат Ботев Ихтиман, който победи Етрополе с 2:1 за в турнира за Купата на България.