Регионалното дерби бе изгледано от Кмета на Община Етрополе Димитър Димитров, Марин Маринов -Народен представител в 49-то Народно събрание, Кмета на Община Ботевград- Иван Гаволюгов.

В 12-та минута гостите от Ботевград, атакуваха Чавдар и имаха възможност да открият резултата в мача, но стража на Етрополци Слави Петров парира удара.

В 16-та минута главния рефер отсъди дузпа след като играч на "Чавдар" бе фаулиран в наказателното поле. Дузпата бе изпълнена от Ивайло Марков, който откри резултата в мача.

В 35-та минута, Борис Димитров се разписа за 2:0 във вратата на гостите. След почивката, играта на терена бе доста изнервена, след поредица от нарушения играчи от гостуващия тим получиха жълти картони.

В 54-та минута, Ивайло Марков получи втори жълт картон и етрополци останаха с човек по-малко.

В 60-та минута, главния рефер Андреев даде жълт картон и на треньора на "Балкан " Ботевград-Иван Редовски.

В 67-та минута съдията отсъди втори червен картон за тима на Етрополе на Кристиян Атанасов.

До края на последния съдийски сигнал играта бе накъсвана от поредица от нарушения.

Въпреки, че останаха с двама човека по-малко "Чавдар" победи с 2:0 "Балкан" Ботевград! Възпитаниците на Иван Иванов показаха характер и успяха да зарадват феновете си!

Източник: Общината без редакторска намеса