Днес започна квалификационният турнир за определяне на победителя в група F, който ще определи съперникът на Балкан в първия мач от турнира за Купата на ФИБА Европа. Турнирът е в Унгарияе е с участието на 4 отбора, като само първият влиза в груповата фаза.

В първата среща домакините от Егис Кьорменд измъкнаха успеха срещу кипърския Анортозис, като победиха с 91-87 (24022, 26-25, 19-21, 22-19).  Решаваща бе последната четвъртина. В самото й начало кипърският тим поведе със 70-69, в 35-та имаше аванс от 4 точки - 82-78. Домакините обаче успяха да обърнат хода на срещата. Те изравниха две минути преди края при 84-84. След това поведоха с 3 при оставащи по-малко от минута, и победиха с 91-87.

Антон Кук вкара 30 точки за победителите, с 21 е Малик Морган, с дабъл-дабъл от 12 точки + 11 борби е Андерсън Толбърт, 10 има Майлс Картър. За тима от Фамагуста с по 22 точки са Лий Сникър и Ландриъс Хортън, с 12 е Уилям Талтън, 15 има Джими Тайлър.

Утре ще бъде другата среща от турнира, в която съперници ще бъдат израелският Бней Херцлия и Анортозис.