Днес в среща от 13 кръг на Югозападната трета лига футболният Балкан записа поражение при гостуването на втория тим на Левски с 4-0. За този мач Балкан имаше сериозни кадрови проблеми.

Доста от играчите бяха болни - имаха грипни оплаквания с отпадналост и повръщане и цяла седмица преди мача  в тренировките участваха едва 8 души.

На изкуствения терен на стадион "Георги Аспарухов" домакините поведоха с гол в началото на мача. През второто полувреме отбелязаха още три гола, единият от дузпа. От Балкан удобно положение в 37-та минута изпусна Николай Миков, с пропуск се отличи и Калоян Бонев.

В сряда, 18 октомври в среща от областния кръг за Купата на АФЛ Балкан ще гостува на Ракитин Трудовец. Срещата е насрочена за 16.00 ч. А в събота в мач от 14 кръг на Югозападната трета лига гостува на Вихрен в Сандански.