Днес на игрището на Герена в Ботевград Балкан посрещна ЦСКА 1948 III. Домакините не можаха да спечелят този мач. Взеха само една точка - завършиха наравно - 1-1. Не играха добре първото полувреме, въпреки че първи стигнаха до гол - в 25-та минута Николай Миков с хубав удар разтърси мрежата, но страничният съдия вдигна флага за засада.

Три минути по-късно гостите в червени екипи успяха да отбележат гол чрез Цанев след недобра намеса на защитата на Балкан и първото полувреме завърши 1-0 за ЦСКА 1948.

Веднага след началото на второто балканци  натиснаха здраво и можеха да изравнят в 47-та минута, но Николай Миков би над напречната греда. След това затегнаха още повече обръча, особено след влизането в игра на Здравко Атанасов и Павел Петков. Успяха обаче да стигнат само до едно попадение - в 85-та минута точен от пряк свободен удар бе Павел Петков.

До края домакините направиха още пропуски, съдията също ги ощети с няколко отсъждания и срещата между третия и седемнайстия в класирането завърши наравно - 1-1.