Тази вечер в Арена Ботевград баскетболистите на Балкан спечелиха срещу  тима от Плевен с 89-85 (24-21, 20-16, 19-23, 26-25). В един много завързан мач от началото до самия му край, в който успехът можеше са бъде и за Спартак.

Гостите започнаха с 10-5 в 4-та минута, в 7-та резултатът бе равен - 15-15, след това Балкан поведе и взе първата част с 24-21.  Три минути след началото на втория период домакините дръпнаха с 8 разлика - 33-25, и тази разлика от 8 точки бе най-голямата в мача.  Само след две минути обаче на таблото светна 33-33, но до края на частта балканци взеха аванс от 7 точки - 44-37.

След почивката Балкан отново поведе с 8 точки, но плевенчани веднага намалиха изоставането си и преди последната част изоставаха с 3 разлика - 63-60.

Изключително интересна и оспорвана бе последната четвъртина. Само две минути след нейното начало Спартак обърна резултата в своя полза при 63-64.  Последвха  няколко смени  на водачеството, в 36-та минута Балкан поведе с 5 разлика - 76-71.

Спартак отново направи силна серия и пак обърна резултата - поведе със 79-78 при оставащи 2 минути и 43 секунди.  Точно след минута Балкан си върна водачеството - 80-79, при 1:19 до края поведе с 3 - 82-79, а с  тройка 43.4 секунди до края дръпна с 4 точки - 85-81, а след това и с 87-83 при оставащи 13.9 секунди. Спартак намали на 87-85, но домакините бяха точни при последвалите наказателни удари и спечелиха с 89-85.

Топреализатор за победителите с 25 точки бе Карл-Йохан Липс, той е и с най-висок коефициент, бе обявен за най-добър играч на мача и получи бутилка марково шампанско от спонсора на лигата Sesame.  Силно игра и Малик Топин, който реализира 23 точки, има и 6 борби под двата коша.  Много добър мач изигра и капитанът Димитр Димитров с неговите 15 точки и 6 овладени борби.  С 9 точки е Майки Диксън, 8 точки при завръщането си в игра реализира Илиян Пищиков, със 7 точки и цели 11 асистенции е Девин Харис, 2 точки добави Мартин Сотиров.

За Спартак петима са с двуцифрен точков актив. Най-резултатен с 22 точки е Николай Стоянов, 15 отбеляза Родни Първис, с 13 е Андрю Гордън, 12 вкара капитанът Станимир Маринов, с 11 е Джулиен Люис. Другите двама американци в Спартак имат съответно 5 точки - Джонил Фъджет и Брайънт Томас - 4. За Спартак не игра Цветомир Чернокожев.