Днес в мач от 6 кръг на НБЛ баскетболистите на Балкан спечелиха в Арена Ботевград срещу гостуващия Миньор 2015 с 86-74 (25-17, 22-20, 15-13, 24-24). И до този кръг са с баланс 5 победи и 1 загуба.

В мача взеха участтие всички играчи на Балкан и всички се разписаха. Предвид предстоящия мач за ФИБА Къп в сряда треньорът Петър Златанович даде по-голяма възможност за изява на играчите с по-малко минути досега.

Балканци водеха в резултата 38.35 минути, докато Миньор бе напред в резултата само 14 секунди. Стигна се само до две равенства, и то в първите минути. Най-голямата преднина на Балкан бе 18 точки при 76-58. Победителите вкараха 19 точки от бързи атаки спрямо 9 на съперника.

Най-резултатен за Балкан бе капитанът Димитър Димитров, той отбеляза 23 точки за 22 минути на полето, има и 5 овладени борби.  С по 10 точки са Николай Грозев и Девин Харис, който направи 6 завършващи подавания. Карл-Йохан Липс отбеляза 9 точки, има и 9 овладени борби и е с коефициент 18 - само с един пункт по-висок от този на Митко Димитров. Мартин Сотиров завърши с 8 точки, 6 точки вкара Малик Топин, с по 5 са Мартин Сотиров и Михаил Гавазов, по 3 вкараха Иво Корестилов и Стефан Михайлов, по 2 добавиха Майки Диксън и Георги Герганов.

За Миньор 2015 силен мач изигра Александър Милов, който стана топреализатор с 19 точки.  С 12 е капитанът Константин Паисиев, 10 отбеляза Лъчезар Тошков.