Тази вечер в първия си мач от група К на турнира за Купата на ФИБА Европа баскетболистите на Балкан бяха тотално надиграни от гостуващия Порто. И загубиха с  разлика от 25 точки - 63-88 (12-34, 22-18, 11-13, 18-23).

Срещата започна изключително лошо за домакините. В 3-та минута резултатът бе 2-12, в 5-та - 8-20. Не помогна и прекъсването на Петър Златанович - в 8-та минута Порто водеше с 31-8, частта завърши при 34-12. В 13-та минута Порто вече бе напред с 42-18, а на полувремето резултатът бе 52-34 за гостуващия тим.

Нищо не се промени в играта на Балкан и след почивката. След третия период Порто имаше аванс от 20 точки - 65-45, в последните минути на мача в игра влязоха младите играчи на Балкан, а крайният резултат от мача бе 88-63 за лидера в първенството на Португалия, който там няма загуба в изиграните 7 мача.

В Арена Ботевград нямаше много публика. Не стана ясно дали Никулденските шарани са изяли част от феновете на Балкан, или причината за това са неубедителните представи на тима в последните мачове.

Победителите превъзхождаха във всички показатели. Имат стрелба от 50% спрямо 38 на Балкан, Порто овладя  21 борби повече - 48-27.

Димитър Димитров вкара 16 точки за Балкан, другият с двуцифрен актив от 11 точки е Георги Герганов.  Малик Топин е с 9 точки, с 8 точки за 14 минути е Майки Диксън.

За Порто топреализатор с  26 точки е Кливлънд Мелвин, 16 вкара Арон Харисън, с по 11 са Танър Омлид и Нуно Са.

Другата сряда Балкан е гост на германския Гьотинген.