Тази вечер в Арена Ботевград баскетболистите на Балкан постигнаха категорична победа над гостуващия Берое с 97-60 (27-14, 22-20, 31-14, 17-12). Това бе среща от 20 кръг на НБЛ, до края на второто завъртане остават още два кръга, в които Балкан ще играе с Академик Пловдив и ЦСКА.

Домакините се възполваха от кадровите проблеми на съперника, за който не играха двама от американците Седариан Рейнс и Карлос Пепин. И наложиха своето темпо още от самото начало на мача. В 8-та минута водеха с 21-10,  на полувремето имаха аванс от 15 точки - 48-34. Още в първата минута на третата четвъртина преминаха разликата от 20 точки - 55-34, след три минути резултатът бе 61-36, а минута преди края на третия период - 80-45.

В началото на последната част Небойша Кнежевич пусна в игра всички налични играчи, които оформира крайното 97-60.

Петима от Балкан завършиха с двуцифрен точков актив. С по 16 точки са Йордан Минчев - 6 борби, и Георги Гертанов - 6 борби и 5 асистенции. Майки Диксън отбеляза 14 точки, с 13 е Сюприйм Хана, 12 вкара Илиян Пищиков.  По 7 точки имат Димитър Димитров и Мартин Сотиров, с 6 е Николай Грозев, по 3 добавиха Иво Корестилов и Михаил Гавазов. Дебют при мъжете направи играчът от юношеския тим Кристиян Дялов.

За Берое с 24 точки топреализатор е  Даръл Дейвис, 13 вкара Николай Титков, по 10 имат Николай Николов и Антун Маричевич.