Днес в мач от 25 кръг на НБЛ баскетболисте на Балкан  постигнаха важна победа при гостуването си на Черно море Тича.  Те спечелиха с 16 точки разлика - 95-79 след значително по-добро второ полувреме.

Първата четвъртина бе равностойна, с няколко смени на водачеството, домакините я взеха с 25-24. Втората част бе за Балкан. Той направи обрат, спечели я с 26-21 и на полувремето имаше преднина от 4 точки - 50-46.

След почивката играчите на Балкан доминираха в по-голяма част. След минута игра дръпнаха с 55-46, но серия от 6-0 на домакините свали изоставането им само до 3 точки - 52-55.  В 25-та минута балканци вече имаха преднина от 10 точки - 56-66 е след третия период имаха аванс от 8 - 73-65.

Варненци не бяха готови да се предадат и в средата на последната част свалиха разликата само до 3 точки - 76-79. Последва убийствена стрелба на играчите на Балкан, само за две минути те отново натрупаха двуцифрена преднина - 76-88 и до края а увеличиха на 16 точки - 95-79.

Въпреки че мач с мач не си приличат, с този успех Балкан взе и психологическо предимство преди четвъртфинаа за Купата на България на 15 март в Бургас срещу тима от Варна.

Топреализатор за Балкан стана Йордан Минчев. Той реализира 26 точки, бе близо до дабъл-дабъл с 9 борби, има 5 асистенции и е с най-висок коефициент на полезност 33. Много силен мач изигра капитанът Димитър Димитров, който отбеляза 21 точки и е с дабъл-дабъл от 11 овладени топки, а има и 6 завършващи подавания. По 12 точки вкараха Хана и Илиян Пищиков, Николай Грозев отбеляза 11, с 5 точки и 5 борби за 22 минути е Ерик Адамс, с 4 точки завърши Герганов, по 2 добавиха Сотирол и Диксън.

За Черно море с 24 точки е Къртис Джоунс. 22 точки вкара Тач Ънру, с 14 точки и 12 борби е Аверил Ъгба.