Вторият отбор на Балкан се класира за полуфиналите в първенството на ББЛ А група Запад. Късно тази вечер в  третия мач, започнал малко преди 22 ч., воденият от Мирослав Ралчев тим спечели третата четвъртфинална среща с Енигма Фойерверк с 90-81 (29-22, 20-22, 21-19, 20-18) с 2-1 успеха. .

Срещата бе оспорвана, Балкан взе първата част със 7 разлика, във втората обаче Енигма изравни 37-37 и три минути преди края й дори поведе с 40-38, но Балкан спечели полувремето с 49-44.

В третия и четвъртия период Балкан успя да удържи стремежа на съперника за обрат и победи с 90-81, като се класира за полуфиналите.

Илиян Пищиков бе най-резултатен за победителите с 22 точки, има 5 борби и 6 асистенции. Георги Герганов реализира 19 точки, той е със 7 борби и 6 завършващи подавания. Дабъл-дабъл с 13 точки и 10 овладени топки направи Михаил Гавазов, с по 10 точки са Иво Корестилов и Александър Гавалюгов.

За Енигма отново най-резултатен с 24 точки бе играещият треньор Кирил Райков, Иво Славчев вкара 22.