В последното си домакинство за сезона в Югозападната трета лига футболистите на Балкан отстъпиха пред лидера Миньор Перник с 0-1. Въпреки че от няколко кръга си бяха осигурили място във Втора лига, гостите си тръгнаха с трите точки. Единственият гол бе отбелязан в 41-та минута след добра атака.

Балканци имаха немалко шансове за гол, след като през второто полувреме играта се пренесе изцяло в половината на Миньор. Създадоха много положения, но за съжаление не можаха да реализират нито едно.

В класирането Балкан е на девето място с 49 точки.  В последния кръг  гостува на Симитли.

На полувремето тържествено бяха чествани успехите на Детско-юношеската школа на Балкан. Всички отбори, които спечелиха медали, бяха аплодирани от публиката на стадион "Христо Ботев".

Те бяха поздравени от президента на ФК Балкан 1929 Иван Редовски. Специално поздравление получиха и от кмета на Ботевград Иван Гавалюгов.  За голямата помощ и съдействие, които той оказва на футболния клуб и на целия спорт в града, той получи фланелка от президента на Балкан Иван Редовски.