Тази вечер обновеният баскетболен отбор на Балкан постигна победа над кипърския АЕЛ Лимасол с 88-75 (26-25, 21-21, 24-10, 17-19).  Това стана след по-добра игра в третата четвъртина, като в 28-та минута бе постигната най-голямата разлика от 15 точки - 71-56. Първото полувреме бе равностойно през всичките двайсет минути - след първата част балканци имаха аванс само от 1 точка, толкова бе преднината им и на полувремето.

Три минути след началото на последната четвъртина АЕЛ свали изоставането си само до 6 точки при 73-67, но след още три минути Балкан отново имаше двуцифрен аванс - 82-71.

Къртис Джоунс бе най-резултатен за Балкан с 21 точки, като има и 5 асистенции и 5 борби. Силно игра и Иван Гаврилович, който отбеляза 20 точки и бе близо до дабъл-дабъл с 9 овладени борби под двата коша.  Кори Рийвз вкара 12 точки, с 10 е капитанът Николай Грозев, 9 има Андрей Иванов. По 4 точки добавиха Илиян Пищиков и Георги Герганов, с по 2 са Константин Тошков, Иво Корестилов и пристигналият вчера американец Тайър Маршал за 8 минути на полето.

За АЕЛ с 22 точки е Тай Флауърс, с 20 е Шамар Гивънс.

Утре във втория ден на турнира от 19.00 ч. АЕЛ ще играе с Черно море Тича.