Във втория мач от турнира "Георги Христов" се срещнаха Черно море Тича и кипърският АЕЛ Лимасол, който вчера отстъпи пред Балкан с 88-75. Тази вечер българският тим водеше през по-голяма част от времето - близо 35 минути, но накрая допусна обрат и загуби с 94-89 (16-22, 22-25, 21-23, 19-35).

На полувремето варненският тим водеше с 47-38, след третата четвъртина прибави още две точки към преднината си - 70-59. Обратът започна след първите минути на последната част.  Кипърсият тим не само се доближи плътно, но и поведе с 81-79 в 36-та минута, а малко по-късно и с 85-79.

Черно море се доближи само до 1 точка при оставащи 49 секунди при 87-88. Но до края повече възможности за победа имаше тимът на АЕЛ, който спечели мача, въпреки че бе напред в резултата само 4 минути и 5 секунди.

Петима от АЕЛ вкараха повече от десет точки. Най-резултатен с 25 бе Тай Флауърс, по 18 имат Гивънс и Бикерстаф, с 13 е Такал Молсон, 12  вкара Мариос Мониатис.

За Черно море Джон Флорвиъс направи дабъл-дабъл от 27 точки и 13 борби. С 21 точки е Дахуан Граф,който е с 8 асистенции и 6 борби,  20 отбеляза Стоянов.

В последния мач от турнираа утре ще играят Балкан и Черно море Тича. Срещата е от 18.00 ч.