Днесбаскетболистите на Балкан спечелиха гостуването си на Черно море Тича с 80-75. Това бе първи успех след загубата в Ботевград от Берое с 91-92.

Балканци изиграха силни първи три части, след които имаше двуцифрен аванс от 14 точки – 64-50, като най-голямата разлика бе 16 точки в 25-та минута при 52-36. В последния период обаче представянето им бе доста нестабилно. Загубиха частта с 16-25. 51 секунди преди края домакините намалиха до 4 точки – 71-75, Маршал пропусна два наказателни удара. С играта си в тази четвъртина Балкан можеше да доведе до неприятния край на първия мач с Берое, но за радост това не се случи.

Дебют с Балкан направи Георги Боянов. Той започна в стартовата петица, отбеляза 3 точки  за 25 минути на полето.