Община Етрополе вече има свой официален химн. Решението беше прието с пълно единодушие – 17 гласа „за“, по време на 41-вото редовно заседание на Общински съвет – Етрополе. Предложението бе внесено от кмета на общината инж. Владимир Александров.
С приемането на решението градът получава свой музикален символ, създаден от етрополци за етрополци – като израз на любовта към родния край, уважението към богатата му история и вярата в неговото бъдеще.
Идеята за създаването на официален химн е на кмета инж. Владимир Александров, който още през 2024 година поставя началото на процедурата по избор на произведение, достойно да представя Етрополе по време на най-тържествените събития и официални церемонии.
За официален химн на Община Етрополе е избрана песен по текст на покойния Георги Билев, с музика на Виолета Цолова (Вили Рай), аранжимент на Светослав Лобошки и изпълнение на Вили Рай, Цветелина Василева и Софи Маринова – три талантливи изпълнителки, прославили Етрополе както в България, така и по света.
Първото официално изпълнение на живо на химна ще прозвучи на 28 юни 2026 г. от 19:30 часа на централния площад, когато Вили Рай, Цветелина Василева и Софи Маринова ще го представят пред жителите и гостите на Етрополе. Символичната премиера ще бъде по повод Петровден – празника на града, както и юбилейното двадесето издание на Международния събор на зетьовете, превръщайки празничната вечер в още по-специален и паметен момент за всички присъстващи.
С приемането на официалния химн Етрополе прави още една важна крачка към утвърждаването на своята идентичност и съхраняването на местните традиции, като същевременно създава нов символ, който ще обединява поколенията и ще звучи на всички значими общински празници и събития.




Коментари от регистрирани и анонимни потребители. Скрий анонимните коментари