Волейболистите на България смазаха европейския шампион с 3:0 гейма в срещата от 3-ия кръг на Група "Д" на европейското първенство за мъже в Москва.

Момчетата на Мартин Стоев спечелиха първата част след по-добра игра с 25:20. Втория гейм също бе за България с още по-категоричното 25:18. Третата част отново бе за България с 25:21.

Среща започна добре за европейските шампиони от 2003 и 2005 година от Италия, които поведоха с 3:1 точки. Матей Казийски застана на изпълнението на началния удар и затрудни посрещането на Алесандро Папарони. Резултата бе обърнат до 4:3 е 5:4 за България. "Скуадра адзура" обаче успя да поведе с 2 точки при първото техническо прекъсване 8:6. Тя нарасна до 9:6 след атака на Матей Чернич. Грешка на италианците от сервис и силна серия от начален удар на Пламен Константинов и мощни атаки на Дани Милушев и Казийски обърнаха резултата до 11:9 за България. Ас на Казийски даде преднина на България от 16:13 при второто техническо прекъсване. "Адзурите" успяха да намалят при 16:17. Бомбени атаки на Милушев дадоха преднина на нашите от 19:16. Тук в игра за България се появиха Костадин Стойков и Иван Станев, но не се включиха добре и италианците изравниха 19:19. Пламен Константинов застана на началния удар и последваха 5 поредни точки за България след мощни атаки на Милушев и Казийски. Милушев реализира и победната точка в гейма за 25:20. Така България поведе с 1:0 гейма с много добра игра.

Втората част започна идентично като първата, след като Италия поведе с 3:0. Момчетата на Мартин Стоев изравниха до 5:5. Все пак "Скуадра адзура" дръпна с 2 точки при първото техническо прекъсване 8:6. Атака през центъра на Гайдарски и пусната топка от Андрей Жеков възстанови равенството 8:8. Поредица от отлични изяви на Дани Милушев и Матей Казийски доведоха преднината на България до 12:10. Италинците успяха да изравнят при 12:12, но силите им стигнаха до тук. Сервисите на Константинов, Казийски и Милушев и умната игра на Жеков доведоха до отлична преднина на България от 21:17. До края на гейма съвсем спокойно България триумфира с категоричното 25:18 и поведе с 2:0 гейма.

Третия гейм започна с 3 точки аванс за България при първото техническо прекъсване - 8:5. Преднината на момчетата на Мартин Стоев нарасна до 10:5. Италианците хвърлиха всички сили в играта си и успяха да намалят до 12:13. Техният щурм даде резултат и "адзурите" дори поведоха с 16:15 при второто техническо прекъсване. Последваха 4 поредни точки на България дошли след отлични изяви на Канстантинов и Казийски - 19:16. Италия намали до 18:20, но силите на възпитаниците на Джанпаоло Монтали стигнаха само до тук. Дани Милушев и Казийски продължиха да мачкат съперниците си и логично се стигна до успех в гейма с 25:21 и 3:0 в мача. Победната точка реализира Казийски.

Така България разгроми европейския шампион Италия и се класира за втората фаза на Евроволей 2007.

БЪЛГАРИЯ - ИТАЛИЯ 3:0 (25:20, 25:18, 25:21)

БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков 5, Матей Казийски 20, Пламен Константинов 7, Евгени Иванов 3, Красимир Гайдарски 7, Данаил Милушев 16 - Теодор Салпаров-либеро (Костадин Стойков, Иван Станев, Николай Николов)
Старши-треньор: Мартин Стоев
ИТАЛИЯ: Валерио Вармилио 2, Алесандро Фей 13, Алберто Чизола 12, Лука Тенкати 2, Алесандро Папарони 3, Луиджи Мастранджело 3 - Алесандро Фарина-либеро (Матей Чернич 2, Андреа Сала).

Старши-треньор: Джанпаоло Монтали.