Волейболистите на България победиха Япония с 3:1 гейма в срещата от 10-ия кръг на Световната купа в Страната на Изгряващото слънце. Така възпитаниците на Мартин Стоев се нуждаят само от още една победа утре над Аржентина за да се класират за участие на олимпийските игри в Пекин 2008.

Домакините натрупаха добър аванс в началото на първия гейм гейм, който успяха да запазят до края на гейма и да го спечелят с 25:22. Втората част бе спечелена от България с 25:20. Третата отново бе за момчетата на Мартин Стоев с 25:20. Четвъртия гейм завърши с идентичен резултат 25:20 за Българи, а с това българските волейболисти спечелиха мача с 3:1 гейма.

БЪЛГАРИЯ - ЯПОНИЯ 3:1 (22:25, 25:20, 25:20, 25:20)

БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков 5 (3 блока), Владимир Николов 12 (1 ас), Матей Казийски 19 (1 ас, 1 блок), Пламен Константинов 12 (2 блока), Красимир Гайдарски, Христо Цветанов 5 (3 блока) - Теодор Салпаров-либеро (Боян Йорданов 5 (2 аса), Евгени Иванов 7 (3 блока), Николай Николов 1)
Старши-треньор: Мартин Стоев

ЯПОНИЯ: Дайсуке Усами, Такахиро Ямамото 18 (2 аса, 4 блока), Йошихико Мацумото 3, Кота Ямамура 6 (2 блока), Иушики Ишижима 14 (2 блока), Ю Кошикава 18 (1 ас, 1 блок) - Кацутоши Цумагари-либеро (Такааки Тамимацу 2, Канихиру Шимицу 2)
Старши-треньор: Тецуя Уеда.