Днес Балкан отстъпи само с 2 точки на Росица Поликраище - 58-60, във втория си мач от група Б на финалния турнир във Варна. Първата петица на нашите допусна съперничките им да вземат аванс от 12 точки - 16-4, след първата четвъртина. Втората обаче спечели частта с 22-11 и на полувремето пасивът на "зелените" бе само 1 точка - 26-27.

Сборните петици изнесоха изключително оспорвано второ полувреме. Нашите момичета обаче не се възползваха от открилия се шанс да излязат победителки. При 2 точки за Росица съперничките на нашите сгрешиха, но стрелбата на нашите не бе точна.

Така възпитаничките на Теменужка Сомова не можаха да я зарадват срещу родния й клуб, воден от бившия й треньор и в който играе нейна племенничка. Те отстъпваха в борбата под коша, като съперничките им от Росица овладяха 20 борби повече. Най-резултатна за Балкан бе Деница тотева с 21 точка, но направи и най-много грешки - 14 от общо 34 за отбора. Таня Атанасова отбеляза 10 точки, Яница Накова - 8.

Утре нашите момичета ще играят срещу отявления фаворит за шампионската титла - Черно море Одесос. Днес варненки разгромиха със 110-57 тима на Дунав, който пък вчера победи лесно Балкан със 77-47. В другия мач от група Б за втория ден Левски Спартак победи Монтана 2003 с 62-43.