В мач от днешния седми кръг на Югозападната В група футболният отбор на Балкан претърпя загуба д 1-3 от лидера във временното класиране Сливнишки герой.

Гостите откриха без голово положение в 37-та минута, когато Борис Райчев върна към вече излезлия вратар Виктор Вълчев и високият централен нападател на Героя Христо Петров отклони топката в мрежата.

В 63-та минута дойде ред на грешка на вратаря Виктор Вълчев. Той изчисти лошо върнаната към него от Светлин Семков топка, тя попадна в краката отново на Христо Петров и  той от около 25 метра я насочи в опразнената врата.

Само две минути по-късно гостите отбелязаха истински изработен гол следс нахлуване по левия фланг и страхотен удар от воле от малък ъгъл на голмайстора им Марк Григоров..

Домакините от Балкан се изнесоха в предно поле, но усилията им бяха достатъчни да върнат само един гол. това стана в 70-та минута, когато Райко Влъчков засече центриране на Хисто Арангелов от пряк свободен удар.