Българският шампион Лукойл Академик победи с 89:85 (14:20, 21:23, 21:15, 33:27) Цървена звезда в приятелски мач, игран пред 1200 зрители в Пирот. "Студентите" изковаха успеха си в последната четвърт, в която нанизаха цели 33 точки. Решаваща се оказа точната далечна стрелба на възпитаниците на Йовица Арсич в заключителните 10 минути, когато Лукойл вкара 6 тройки - колкото сърбите за целия двубой.

Цървена звезда доминираше преди почивката и се оттегли на полувремето с аванс от 8 точки. През вторите 20 минути обаче българският първенец заигра по-агресивно и обърна резулата в своя полза.

Най-полезен за шампионите беше Ламонт Мак с 27 точки. Брандън Хийт се отличи със 17, а Дамян Стояновски и капитанът Тодор Стойков вкараха по 14.

За "звездашите", водени от Светислав Пешич, Адам Морисън наниза 25 точки.

Срещата в Пирот беше последна проверка на Лукойл преди реванша срещу чешкия Простейов от турнира Еврокъп. Българският тим спечели мача в София със 70:65.
Снимка: botevgrad.com