Европейският и световен клубен шампион Барселона победи Байер Леверкузен със 7:1 в 1/8-финален мач-реванш на Шампионската лига, който се игра на стадион "Ноу Камп".

По този начин каталунците продължават в следващата фаза на турнира с общ резултат 10:2 от двата мача.

Резултатът тази вечер бе открит в средата на първата част от Лионел Меси, който получи вълшебен пас от Шави. Малко преди почивката Иниеста асистира на дребничкия аржентинец, който удвои аванса на своите.

След подновяването на играта Сеск Фабрегас асистира за третия гол на Меси. Последва гол на Тейо, а минути след това Меси заби четвъртия си гол в мача, за да може младият нападател да реализира втория си гол в срещата малко след това.

Малко преди края Меси вкара своя пети гол в срещата, след като получи пас от Кейта. Така аржентинецът стана първият футболист в историята на турнира, вкарал 5 гола в една среща. В последната минута Белараби вкара почетен гол за Байер.

Барселона - Леверкузен  7:1

1:0  Лионел Меси - 25'

2:0  Лионел Меси - 43'

3:0  Лионел Меси - 49'

4:0  Кристиян Тейо - 55'

5:0  Лионел Меси - 58'

6:0  Кристиян Тейо - 62'

7:0  Лионел Меси - 84'