Благодарение на две леки дузпи Барселона победи Милан с 3:1 в реванша от четвъртфиналите на Шампионската Лига на Ноу Камп и продължава напред на полуфиналите на турнира.

И двете дузпи бяха колкото безспорни, толкова и нелепо изкарани от защитата на Милан. При първата Антонини не успя да изчисти овладяна от него топка, а след това с неразчетен шпагат посече Лео Меси.

Втората пък бе още по-глупава, тъй като Алесандро Неста дръпна Серхио Бускетс за фланелката при изпълнение на корнер. И в двата случая Лео Меси вкара от бялата точка.

Между двете дузпи Милан успя да изравни чрез Ночерино, но това бе и единствената опасна атака за "росонерите".

След почивката Андрес Иниеста вкара и трети гол след щастлив рикошет и това сложи точка на спора.

Така на полуфиналите Барселона ще играе с победителя от Челси и Бенфика, като англичаните са фаворити след победата си с 1:0 в първия мач в Португалия.

В другия мач Байерн победи Марсилиия и Мюнхен с резултат 2-0 и се класира за полуфиналите.