Днес отборът на Балкан изпусна невероятен шанс да  спечели четвъртата полуфинална среща с Левски в зала Универсиада, а с това и серията. Домакините победиха с 88-84  /22-19, 29-25, 11-31, 26-9/ и така всичко ще се реши в понеделник, 19 май  в петия мач между двата тима, който ще бъде в Арена Ботевград.

Мачът започна изключително лошо за Балкан. Само 15 секунди след началото Иван Лилов получи неприятна контузия - изкълчване на глезен и не можа да играе до края на срещата. Левски се възползва от шока на зелените и поведе с 11-0. След това обаче балканци направиха серия от 9-0 и дори поведоха с 19-18, но първата четвъртина завърши 22-19 за Левски.

Сините тръгнаха мощно и във втората четвъртина и бързо направиха аванса си двуцифрен, който достигна до 16 точки. До края на полувремето зелените успяха да го смъкнат до 7  - 51-44.

А след това изиграха една страхотна трета четвъртина, в която направиха пълен обра, спечелиха я с 31-11 и след половин час игра водеха с 13 точки - 75-62.

Както се и очакваше, всичко в последната част бе в полза на домакините. Първият им фаул бе отсъден 3 минути преди края, докато само за 3 минути след началото на частта балканци имаха 4. Те не издържаха, въпреки че имаха страхотен шанс да победят. 25 секунди преди края при равен резултат 84-84  Захариев от Левски изпусна два наказателни удара, Павел Маринов овладя  борбата, но топката му бе взета от ръцете. И Чалмърс вкара 5.4 секунди преди сирената, а след това нашите не можаха да върнат коша и загубиха.

Именно Чалмърс бе най-резултатен за победителите с 28 точки, Брендън Хийт има 17, с 15 е Николай Върбанов, 13 точки и 10 борби има Уилкинсън.

С по 19 точки за Балкан са Ноа Далман и Станимир Маринов, 13 отбеляза Павел Маринов, 10 има Петер Седмак, с по 9 са Мартин Маринов и Тенчо Тенчев.