В днешния втори мач от четвъртфиналния плейоф баскетболистите на Балкан отстъпиха при гостуването си на Ямбол с 3 точки разлика - 78-75. По този начин домакините изравниха серията на 1-1 победи и ще има  трети мач между двата тима, който ще бъде във вторник, 5 май в Арена Ботевград.

Зелените играха по-добре през първите две части, които спечелиха съответно с 21-17 и 22-17 и на полувремето имаха аванс от 9 точки - 43-34. В третата четвъртина обаче домакините направиха пълен обрат, след като я спечелиха с 10 точки разлика - 25-15, и след половин час игра бяха напред с 1 точка - 59-58.

Последният период бе най-оспорван. Балканци поведоха на два пъти с 2 точки - три минути преди края и когато оставаха 1 минута и 24 секунди, но ямболци бързо изравняваха и на свой ред поведоха 49 секунди преди сирената. В последните 16 секунди, при 78-75 за Ямбол, Стаменкович и Мартин Маринов не успяха от тройката и Балкан загуби.

Хърватинът Тони Бърнас изигра много силен мач, завършвайки с дабъл-дабъл от 22 точки и 13 борби. Със 17 точки е Тайлър Лейзър, 15 вкара Мартин Дурчев.

За Балкан Павел Маринов бе най-резултатен с 15 точки, по 11 отбелязаха Мартин Маринов и Вукота Павич, който овладя и 12 борби, по 9 имат Върбанов, Лилов и Стаменкович.

Единият полуфинал вече ясен: Лукойл Академик - Черно море Порт Варна. Вчера лидерът в редовния сезон постигна втора победа над Черноморец, а днес Черно море отново спечели срещу Левски, този път в столицата, със 77-68.

В първи мач от четвъртфиналния плейоф Рилски спортист победи в Самоков Берое с 94-86.