В днешния седми кръг на НБЛ Балкан постигна петия си успех от началото на първенството. Зеленобелите се наложиха без особени проблеми срещу гостуващия Спартак Плевен с 93-76 (27-15, 26-26, 19-23, 21-12).

Домакините водеха през цялата среща в продължение на 39 минути и 25 секунди, гостите бяха напред в резултата само 13 секунди. Балканци показаха далеч по-добра стрелба от съперника - 52.4% (33/63) срещу едва 36.5 % на Спартак (23/63). Доминираха и в борбата под двата коша, като спечелиха 11 борби повече - 44 спрямо 33. Отстъпваха обаче в стрелбата от тройката - 27.8% (5 от 18) срещу 32% на Спартак (8 от 25), направиха и цели 14 грешки, с една повече от съперника.

Домакините доминираха през първата част, която спечелиха с 12 точки разлика. Втората бе равна, като на полувремето този аванс от 12 точки се запази. В началото на третия период гостите успяха да се доближат до 4 точки при 58-54 в 23-та минута, спечелиха частта с 23-19 и след края й изоставаха с 8 - 72-64. Само за три минути след началото на последната четвъртина преднината на Балкан отново стана двуцифрена и остана такава до края на мача.

В никакъв случай не може да се каже, че в този мач баскетболът бе с кой знае какво качество. Същото важи и за съдийството на М. Томов, Б. Пелтеков и Н. Ат. Костов, от което не останаха доволни и двата отбора.

Шестима от Балкан са с двуцифрен точков актив. С 14 точки е Марко Бръкич, който направи дабъл-дабъл с овладените 10 борби, по 13 вкараха Брандън Фортънбъри и Мартин Дурчев, с 11 е Николай Върбанов, по 10 имат Мартин Маринов и Цветослав Острев.

За Спартак най-резултатен със 17 точки е Александър Груев, но със стрелба 5 от 17, с 14 е Самуел Франсис, 12 има Милован Савич, който цяло второ полувреме игра с 4 фаула, по 10 добавиха Веселин Георгиев и Димитър Маринчешки.

В следващия кръг Балкан гостува на Левски 2014.