Тази вечер в плевенската зала Балканстрой отборът на Балкан бе надигран от домакините от Спартак в мач от 8 кръг на НБЛ и отстъпи с 88-83. Зелените играха на приливи и отливи и претърпяха чевъртото си поражение от началото на шампионата.

В първите две части играта бе сравнително равностойна, двата отбора се откъсваха с не повече от 5 точки, и резултатът на полувремето бе 44-40 за Спартак. В третата четвъртина домакините бяха по-добрият отбор, натрупаха двуцифрена разлика и частта завърщи 67-57. Три минути след началото на последния период Спартак стигна до най-големия си аванс от 15 точки при 74-59.

От този момент нататък с преса и подобрена защита балканци започнаха да топят изоставането си. Когато оставаха 49.8 секунди, то бе 2 точки - 79-77, а при 13.9 секунд вече бе само една - 84-83. Въпреки че бяха здраво притиснати, домакините все пак успяха да постигнат победата. Важна тройка в тези решителни моменти за Спартак вкара Мартин Маринов. За Балкан остана съжалението за слабите периоди, които допусна преди това.

Отборът на Спартак постигна рекорд - вкара цели 80 процента от стрелбата си за 2 точки - 16 от 20, бяха по-точни и зад дъгата - 10 тройки от 25 опита, за цял мач домакините изпуснаха и само 1 наказателен удар - 26 от 27.докато за Балкан тези показатели бяха съответно 62% - 26 от 42 и само 5 тройки от 22 опита. Тези показатели се оказаха решаващи, въпреки направените от Спартак 20 грешки срещу 9 на зелените.

Най-резултатен за Балкан с 28 точки бе Станимир Маринов, той има и 5 борби и 3 аистенции. Михайло Секулович отбеляза 19 точки и е със 7 борби, Амин Хот вкара 15 и има 5 завършващи подавания. Това що се отнася до нападението. Но в защита балканци твърде често бяха надигравани и не можаха да се справят най-вече с играта на пикенрол на съперника.

За Спартак отново Милован Савич има най-много точки - 20, както и най-много борби - 7. Александър Груев вкара 16 точки и направи цели 8 асистенции. Силно игра и Маринчешки с 15 точки и 6 борби, Мартин Маринов отбеляза 12 точки, с 11 е Констатин Коев.

Другите мачове днес: Рилски спортист - Лукойл Академик 90-94, Ямбол - Черно море Тича 76-87, Берое - Академик Бултекс 99 82-75.