Мъжкият баскетболен отбор на Балкан започна с поражение третата фаза на размененото гостуване на НБЛ. Зелените загубиха гостуването си на Рилски спортист с 80-73.

Домакините от Самоков надиграха Балкан през първите двайсет минути на мача. Спечелиха първата четвъртина с 20-14, а след втората прибавиха още две точки към аванса си - 42-34. След голямата почивка зелените коригираха играта си и спечелиха третата част с 23-14, като преди последните десет минути излязоха напред в резултата с 1 точка - 56-57. Бориха се и в четвъртия период, но пропуснаха повече стрелби, включително и от наказателната линия, и загубиха.

Балкан изоставаше в стрелбата както за 2, така и за 3 точки, изпусна и 9 пъти от линията за наказателни удари от 23 опита, отстъпваше и в борбата под двата коша. Зелените имат повече асистенции - 22-19, и повече отнети топки - 10-4, направиха и с 3 грешки по-малко, но това не се оказа достатъчно.

Изневериха основни играчи. Направо отчайваща е статистиката на Станимир Маринов, който завърши само с 6 точки: стрелба 2 от 16, с 1 от 7 за 2 точки и 1 от 9 от тройката. Отново не бе на познаното си ниво Михайло Секулович - той отбеляза 10 точки и овладя 6 борби. С най-голям точков принос е Травис Даниълс - 22 точки, овладя и 9 борби, много силно игра и  Амин Хот със 17 точки и 9 асистенции.

За Рилски спортист най-резултатен с 26 точки е Шелтън, който направи дабъл-дабъл с 11 овладени топки, силен бе и Данчо Бозов с 22 точки и 7 асистенции.