Днес девойките на Балкан с треньор Стефка Славова отстъпиха на Славия със 7 точки разлика - 60-53, в първия полуфинал на турнира за Купата на БФБ, който се провежда във Варна. И утре ще играят за третото място със загубилия втория полуфинал между Черно море Одесос и Рилски спортист.

След първото полувреме нашите момичета изоставаха само с 1 точка  - 24-25. В третата четвъртина обаче направиха обрат и преди четвъртия период имаха аванс от 3 точки - 43-40. Но загубиха последната четвъртина с 20-10, а с това и мача с 60-53.

Клаудия Цанкова бе най-резултатна за Балкан с 18 точки, има и 8 асистенции, но и 9 грешки. С 12 точки е Радина Живачка, по 8 вкараха Карина Константинова и Преслава Колева, 7 добави Наталия Славчева. За победителките най-много - 24 точки, отбеляза Гергана Иванова.