Балкан спечели гостуването си на Черно море Тича с 81-76 и се затвърди начело във временното класиране на НБЛ, след като днес Рилски спортист загуби в Самоков от Академик Бултекс 99 със 74-78. Както винаги в последните години, обаче, успехът във Варна дойде изключително трудно. Зелените успяха да обърнат негативния за тях резултат 4 минути преди последната сирена и до края успяха да задържат преднината си.

В отсъствието на контузения Христо Захариев Балкан започна силно и поведе с 11 точки, но до края на първата част варненци намалиха до 1 - 18-19. Във втората четвъртина домакините обърнаха резултата в своя полза, спечелиха я с 27-24 и на полувремето имаха аванс от 2 точки- 45-43. След третата увеличиха преднината си с още една точка - 61-58. Продължиха да водят и до средата на последния период, но след това балканци успяха да направят обрат.

Балкан вкара по-малко от половината си стрелби - 29 от 62, което е 46%. От тройката бяха бледи - 8 от 28, което е 28%. Лошото е и че изгубиха борбата под двата коша 34 спрямо 37 на Черно мореу имат и5 асистенции по-малко. Варненци наказаха грешките на гостите с 14 точки срещу 12 за Балкан по този показател. От втори шанс Черно море тича вкара 13 точки срещу само 4 точки за Балкан.

Най-резултатен за победителите бе Девон Уошингтън с 24 точки, той направи и дабъл-дабъл с 10 овладени топки. Втори по резултатност с 19 точки е Брандън Фортънбъри, с 16 точки е Павел Иванов. Кесар има 11, с 8 е Петков, Калахан е с 3, 2 добави Хоутън.

За Черно море Тича най-добър бе Цветослав Острев с 16 точки, 5 борби и 3 асистенции. Симеон Илиев завърши с 15 точки. С 13 е Николай Николов, с 11 Веселин Георгиев.