Тази вечер баскетболистите на Балкан спечелиха в Правец и втория мач с Академик от четвъртфиналната серия с 98-68. И с 2-0 победи продължават в полуфиналната фаза.

Техният съперник обаче все още не е известен, тъй като Ямбол надигра във втората среща като домакин Академик Бултекс 99 с 97-79 и изравни серията на 1-1 победи.

Другият полуфинал ще бъде между Левски Лукойл и Рилски спортист. "Сините" спечелиха и втората среща с Черно море Тича - във Варна с 81-79, а самоковци победиха Берое и в Стара Загора, този път с 80-70.

В срещата в Правец младият тим на Академик водеше до средата на първата четвъртина.  Балканци направиха обрат и я спечелиха с 26-17. След което продължиха да увеличават преднината си - на полувремето резултатът бе 48-31, след половин час игра - 73-49.

Уошингтън отбеляза 20 точки, с 18 е Игор Кесар. 13 точки има Фортънбъри, 12 - Захариев, 11 вкара Калахан, 10 - Хоутън, с 9 е Венци Петков. Много силно за домакините се представи Йордан Минчев, който стана топреализатор с 26 точки, 21 от които през първото полувреме. С по 10 са Костадин Лазаров и Красимир Димитров.