Тази вечер баскетболистите на Балкан постигнаха  победа при гостуването си на Черно море Тича със 101-79 (22-28, 29-15, 34-11, 16-25).

Успехът на зелените във Варна бе напълно очакван. И те го постигнаха, въпреки доста лежерното им начало - в първата четвъртина допуснаха твърде много кошове и я загубиха с 6 разлика. След средата на втората направиха очаквания пълен обрат и на полувремето водеха с 51-43.

Неудържими за своите съперници бяха в третия период, който завърши 34-11 за Балкан за 85-54. В последните десет минути мачът се доиграваше, балканци стигнаха до трицифрен резултат - 101-79.

Амад Рори бе най- резултатен с 21 точки, 15 от които в първите две части. Капитанът Митко Димитров отбеляза 18, Крис Минков вкара 16, Николай Грозев направи дабъл-дабъл с 12 точки и 10 борби. Дерик Маркн вкара 10 точки, с 8 е Илиян Пищиков, 6 има Денислав Вутев, 4 вкара Уошингтън, с по 3 са Александър Гавалюгов и Михаил Гавазов.

За Черно море топреализатори станаха Берт Мехмед и Мартин Йорданов, по 14 вкараха  Мартин Коцев и Иван Спиров.

В събота, 5 март в отложена среща от 13 кръг Балкан ще бъде домакин на Академик Пловдив.

В другия днешен мач Спартак нанесе второ поражение на Рилски спортист, като го победи в Плевен със 101-93. В тази среща самоковци бяха без трима клюбови играчи - Трей Портър, ЕйДжей Хес и Алекс Симеонов.

Също днес се изигра и първата  среща от втората фаза на Балканската лига. В София  Левски 2014 без Чавдар Костов разгроми Академик Пловдив с92-58.