В последния си мач от втория етап в редовния сезон на НБЛ баскетболистите на Балкан спечелиха като домакини срещу пловдивския Академик със 79-63 (23-8, 14-13, 23-25, 19-17). Зелените са втори в класирането и на тази позиция ще изчакат жребия за Купата, който ще бъде изтеглен на 8 март.

Балкан изигра силна първа част - след като гостите поведоха с 6-5, последва серия от 10-0 за 15-6 и я спечели с категоричното 23-8. Във втората четвъртина в продължение на 4-5 минути в играта и на двата тима преобладаваха хаотичните действия, частта завърши 14-13 и на полувремето резултатът бе 37-21.

След средата на третия период преднината  стигна до 20 точки при 54-34, но след четири последователни грешки на Балкан пловдивчани направиха серия от 8-0 и спечелха частта с 25-23. В последните десет минути балканци отново стигнаха до 20 разлика и победиха без проблеми.  Известно притеснение трябва да бъдат направените твърде много грешки - 18, доста от които непредизвикани.

Единствената интрига за привържениците на Балкан бе как ще се включи новото попълнение Крисчън Джоунс. Въпреки че не познаваше играта на Балкан, той се представи много силно. Стана втори по резултатност с 15 точки със стрелба 6 от 9, овладя 4 борби и направи 3 асистенции за 21 минути игра.

Топреализатор за победителите отново стана Амад Рори с 20 точки.  Станимир Маринов вкара 12, с 10 е Уошингтън, 9 има Дерик Маркс, с 8 е Митко Димитров,  Вутев завърши с 3 точки, 2 добави Пищиков.

За Академик двамата с двуцифрен точков актив са Васил Бачев с 14 и Николай Николов с 13.

В другия мач тази вечер Левски спечели като домакин срещу Спартак Плевен с 80-74. Така първата четворка след втория етап на редовния сезон вече е оформена: първи е Рилски спортист, втори е Балкан, а Черноморец и Левски в директен мач в понеделник ще определят кой ще е трети и кой четвърти.

Сн.: БК Балкан