Вторият тим на Балкан постигна важен успех срещу челник в първенството на ББЛ А група Запад. Късно тази вече в мач, започнал в 21.30 часа, водените от Мирослав Ралчев младоци спечелиха срещу Спортист 1958 от Своте с 98-89 (23-15, 24-31, 27-201 24-23).

Балканци спечелиха първата четвъртина с 8 разлика - 23-15. Във втората обаче позволиха на съперниците да свали изоставането си само до 1 точка - 46-47, след като  загубиха четвъртината с 24-31.

След почивката играта продължи да бъде оспорвана, въпреки че Балкан имаше преднина от 8 точки преди последния период.  Три минути след началото на последния балканци водеха само с 2 точки - 74-76, две минути по-късно резултатът бе 82-78 за Балкан. Три минути преди края младите на Балкан дръпнаха с десет разлика - 83-83, и спечелиха заслужено.

Петима от Балкан завършиха с двуцифрени точкови показатели. Най-резултатен с 23 бе Илиян Пищиков, който има 9 борби и 7 завършващи подавания. С точка по-малко - 22, е Александър Гавалюгов, който е с най-висок коефициент на полезност, след като овладя 10 борби и направи 8 асистенции.  Михаил Гавазов отбеляза 19 точки, 28 вкара Кристиян Василев.

За Спортист бившият играч на Балкан Джими Хънт отбеляза 29 точки, той има и 11 борби. Симеон Ценов е с 27 точки и 17 борби.

Балкан-2 излезе на второто място във временното класиране с 9 победи и 2 загуби, с колкото е и третият Спортист Своте. Балкан обаче спечели и двете срещи с тима от Своге.